برای تحریک پوست جهت کلاژن سازی و افزایش الاستین، سوزن های ظریف داخل پوستی، سوراخ های ظریفی در پوست ایجاد می کند که در زمان کوتاهی پوست وادار به بازسازی می شود. در حداقل زمان بهترین اثر بخشی را شاهد خواهید بود.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ فرآیندی است که شامل استفاده از سوزن ها برای ایجاد صدها سوراخ بسیار ریز کوچک در پوست است..میکرونیدلینگ بیش از 50 سال است که وجود دارد و در حال تکامل است. طرفداران میکرونیدلینگ ادعا می کنند در این روش، از چین و چروک ظریف، افزایش رنگدانه های پوستی (هایپرپیگمنتاسیون) و شل شدگی پوست گرفته تا مسائلی مانند: زخم ها، ترک های پوستی (استریا) را بهبود می بخشند. با این حال،در مطالعه‎ای در سال 2009، 37 بیمار برای درمان زخم‎های آتروفیک صورت (جای زخم‎های فرورفته‎ای که از جوش و آبله مرغان و غیره بر جای می‎مانند) دستخوش روش‎های میکرونیدلینگ شدند.پس از چندین مرحله درمان حرفه‎ای، بیش از 80 نفر از بیماران، شاهد کاهش جای زخم یا اِسکار جوش بودند و درمان آنها در رده‎بندی “عالی” قرار گرفت. میکرونیدلینگ روشی است که با ایجاد سوراخ های بسیار ریز در سطح پوست و پاشیدن داروهای ویژه و انتقال دارو از طریق کانال های ایجاد شده به عمق پوست باعث تحریک کلاژن سازی و شادابی پوست می شود. این روش توسط پزشک با استفاده از وسیله ای مخصوص به نام درماپن انجام می شود.

میکرونیدلینگ چه مزیت‎های می‎تواند داشته باشد؟

میکرونیدلینگ که درمان القای کلاژن (CIT) نیز نامیده می‎شود شامل استفاده از دستگاهی به نام دِرماپن است که سوزن‎های بسیار کوچکی در انتهای آن وجود دارند که سوراخ‎ها یا حفره‎های ریزی در لایه‎های بالایی پوست ایجاد می‎کنند.

این روش یک هدف دوگانه دارد:

  1. سوراخ‎های حاصل از سوزن‎ها «میکرو کانال‎های»” را به وجود می‎آورند. این کانال‎ها به محصولات مراقبت از پوست، مانند سرم‎های قوی، اجازه می‎دهند تا به منظور دستیابی به نتایج قدرتمندتر، به لایه‎های عمیق پوست نفوذ کنند.
  2.  این خراش‎های ریزی که با سر سوزن ایجاد می‎شوند به عنوان دسته‎ای از‎ جراحات کوچک عمل می‎کنند که تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‎کنند. این فرآیند، پوست را محکم می‎کند و ظاهر خطوط ریز، چین و چروک، جای زخم‎ها و منافذ را بهبود می‎بخشد.

چگونه انجام می‎شود؟

ابتدا، کرم بی‎حس کننده را بر روی پوست بیمار می‎زنند. سپس درماپن را به آرامی روی سطح پوست در چند مسیر مختلف استفاده می‎کند تا منافذ ریزی در سطح صورت ایجاد کند. کل این فرآیند حدود 20 تا 30 دقیقه طول می‎کشد. به خاطر تحریک پوست می‎توانید تا چند روز بعد از انجام این کار، انتظار سرخی پوست را داشته باشید، این سرخی به سرعت فروکش می‎کند و پوست نرم و لطیف شما نمایان می‎شود. برای رسیدن به نتایج واقعاً موثر، به بیش از یک جلسه درمان نیاز دارید تا ساخت کلاژن و الاستین ادامه داشته باشد. دکتر محقق، به عنوان یک متخصص پوست دارای مجوز رسمی، می گوید: که “نتایج این کار فزاینده است. شما پوست خود را پاره پاره و متلاشی نمی‏‏کنید بلکه آن را تقویت می‎کنید.”

آیا میکرونیدلینگ خطری به همراه دارد؟

از میکرونیدلینگ روی آکنه فعال نباید استفاده کرد. از میکرونیدلینگِ نواحی معیوب خودداری کنید. قبل از تقبل این کار منتظر بمانید تا جوش‎ها از بین بروند. متخصصان موافق هستند که روی پوستی که متورم می‎شود نباید این روش انجام شود. از آنجاییکه میکرونیدلینگ می‏تواند باعث شود تا پوست شما محصولات مراقبت از پوست را عمیق‎تر جذب کند این احتمال وجود دارد که پوست به این ترکیبات به طور متفاوتی واکنش نشان دهد و دچار سوزش شود. بعلاوه شما باید در مورد استفاده از محصولاتی که نباید با میکرونیدلینگ استعمال شوند مراقب باشید. از به کاربردن میکرونیدلینگ در نواحی که آکنه فعال دارد باید پرهیز شود چون درصد عفونت را بالا می برد. پوست متورم و مبتلا به روزاسه و اگزما نیز برای انجام میکرونیدلینگ مناسب نیست. چنانچه پوست حساسی دارید بهتر است داروهای میکرونیدلینگ را 24 ساعت قبل روی ناحیه کوچکی از پوست تست کنید و پس از اطمینان از عدم حساسیت، اقدام به انجام این روش نمایید.

جلسه درمان

• زمان درمان : 60 دقیقه
• فواصل توصیه شده : یکبار
• زمان بهبودی : همان روز

فرم تماس تلفنی
با پر کردن فرم زیر کارشناسان گلبرگ با شما تماس خواهند گرفت