عملکرد لیزر موهای زائد

افسانه 7: می‎توانید لیزر را انجام دهید در حالی که پوست خود را برنزه کرده‎اید.

برنزه کردن پوست در طول درمان حذف موهای زائد، اصلاً و ابداً نباید انجام شود. برنزه کردن مصنوعی رنگدانه پوست را افزایش می‎دهد و می‎تواند دستگاه لیزر را گیج کند. هم‎چنین رفع موهای زائد را برای شما بی‎ثمر و دردناک می‎کند. به همین دلیل است که از درمان افرادی که برنزه مصنوعی روی ناحیه‎ای که باید لیزر شود دارند خودداری می‎کنیم. ممکن است فکر کنید این کار منصفانه نیست اما سلامت شما اهمیت زیادی برای ما دارد و آن را به خطر نخواهیم انداخت.

افسانه 8:در زمان بارداری و شیردهی نمی‎توانیم لیزر را انجام دهیم.

این یک انتخاب کاملاً شخصی است. مطالعات قطعی در مورد اینکه آیا لیزر برای زنان باردار و شیرده ایمن یا خطرناک است وجود ندارند. اگر هر گونه نگرانی در خصوص انجام لیزر موهای زائد دارید لطفاً با پزشک خود مشورت کنید.

افسانه 9: لیزر موهای زائد برای همه افراد یکسان عمل می‎کند.

بسته به رنگ مو، نوع پوست و فرد، نتایج لیزر تغییر می‎کنند. رفع موی قرمز دشوارتر است (اگرچه غیرممکن نیست). موی سفید و خاکستری را نمی‎توان با لیزر رفع کرد زیرا فاقد تمام رنگدانه‎های مهمی است که لیزر را به خود جذب می کند.
با توجه به مو و نوع پوست و ناحیه‎ای که باید درمان شود، معمولا به فواصل درمانی 4 تا 6 هفته نیاز دارید. هر بخشی از بدن یک چرخه رشدِ مو متفاوت دارد بنابراین، از بین رفتن مو با توجه به مرحله‎ای که فولیکول‎های شما در زمان درمان در آن قرار دارند متفاوت است. با این حال، برای نتایج بهینه حداقل به 10 جلسه درمان نیاز دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *