افراد کمی، در صورت وجود، واقعا از روند اصلاح لذت می‌برند، درست است؟ حتی اگر شما اصلاح را مانند یک حرفه‌ای انجام ‌دهید،

هنوز هم می‌تواند در روال صبح (یا عصر) شما حس یک مرحله خسته کننده یا آزار دهنده را ایجاد کند، به ویژه اگر مربوط به ناحیه‌ای باشد که می‌خواهید همیشه بدون مو نگه دارید. به همین دلیل است که حذف لیزری مو می‌تواند یک جایگزین عالی باشد.

حقایق لیزر موهای زائد
دکتر طاهره محقق، متخصص پوست و زیبایی، معتقد است:

“حذف لیزری مو فرآیندی است که فولیکول مو و رنگدانه را هدف قرار می‌دهد.” “طول موج نور لیزر به عمق پوست نفوذ می‌کند تا فولیکول مو را از بین ببرد.

پالس‌های لیزر ابتدا موهای موجود را از بین می‌برند و سپس حرارت در پوست نفوذ کرده و انرژی را به فولیکول‌های مو منتقل کند و از رشد آتی آنها جلوگیری نماید.”
اگر شما کمی درد را نادیده بگیرید، انجام این فرایند می‌تواند به این معنی باشد که شما مجبور نیستید قسمتی را که مجددا درمان می‌کنید، اصلاح کنید (یا حداقل، به ندرت اصلاح کنید).
اما، آیا این واقعا کار می‌کند؟ خوب، این بستگی به چند عامل دارد. قبل از تعیین وقت ملاقات، ببینید آیا شما یک کاندیدا هستید.
این کار بر روی اکثر پوست‌ها انجام می‌شود.
پیش از این حذف لیزری مو تنها در افرادی با موهای تیره و پوست روشن جواب می‌داد، زیرا لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه کار می‌کند (مانند عمل آن در موهای تیره) و در پوست تیره ممکن است خود پوست را هدف قرار دهد و به طور بالقوه باعث سوختگی و رنگدانه‌دار شدن (یا تیرگی پوست) شود. اما امروزه به لطف تکنولوژی‌های جدید که امکانات لیزر را گسترش می‌دهند، دیگر اینگونه نیست. دکتر محسن کثیری، صاحب مرکز حذف لیزری گلبرگ اعتقاد دارد: “تا زمانی که مرکز از لیزرهای مناسب استفاده کند،

حذف لیزری مو بر روی تمام پوست‌ها و چهره ها انجام می‌شود. برای پوست تیره تر، فرد نیاز به طول موجی دارد که از اپیدرم عبور کند و مو را از ریشه نابود کند.”
گفته می‌شود که حتی وجود جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها به معنی بی‌نقص بودن آنها نیست. بنابراین اگر پوست تیره رنگ دارید، قبل از هر اقدامی، با پزشک خود مشورت کنید.

و قبل از شروع دوره برنزه کردن را به حداقل برسانید. اما برای همه انواع مو ها و رنگ‌ها مناسب نیست. از آنجا که لیزرها جذب رنگدانه می‌شوند، در موهای مشکی یا تیره تر بهتر عمل می‌کنند.

دکتر محقق می‌گوید: “در حال حاضر لیزر روی موهایی که هیچ رنگدانه‌ای ندارند، به عنوان مثال بلوند روشن، قرمز روشن و موهای سفید کار نمی‌کند.”
و همچنین اگر موهای شما زبر باشد، ایده‌آل است. دکتر کثیری می‌گوید: “اگر مو بسیار لطیف باشد، لیزر را به خوبی به خود نمی‌گیرد.” اگر چه همه چیز در آینده می‌تواند تغییر کند.
اگر شما به تازگی اپیلاسیون کرده یا بند انداخته‌اید، لیزر عمل نخواهد کرد.
اما دقیقا قبل از جلسه می‌توانید اصلاح کنید. در واقع، به گفته دکتر محقق شما باید: “برای دریافت بهترین نتایج، قبل از حذف لیزری موی خود را اصلاح کنید، بنابراین می‌توانید فولیکول مو را هدف قرار دهید.” “اپیلاسیون و بند انداختن فولیکول مو را از بین می‌برد و پس از آن ما قادر به هدف قرار دادن کامل آن نخواهیم بود. اگر مجبور به اپیلاسیون هستید،

حداقل یک هفته قبل این کار را انجام دهید تا فولیکول مو زمان رشد مجدد داشته باشد.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *